Mutfaktan Pratik Mozaik Pasta Tarifi

Mutfaktan pratik ve lezzeti garanti Mozaik Pasta Tarifi  #sofrapaylaşmaktır

(Malzeme Listesi ve Tam Tarifi Aşağıda Bulabilirsiniz) Afiyet Olsun.

Mutfaktan Pratik Mozaik Pasta Tarifi

MALZEMELER:

2 Pkt. Petit Beurre Bisküvi

125 Gr. Tereyağı

1 Su Brd. Süt

3 Ymk. Kşk. Toz Şeker

3 Ymk. Kşk. Kakao

100 Gr. Çikolata (sütlü yada bitter)

1 su brd. = 200 ml.

Pratik ve Lezzetli Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

HAZIRLANIŞI:

Bisküvileri çok küçük olmayacak şekilde önce ikiye sonra dörde, beşe bölüp derin bir kapta biriktirin. Tencerenize tereyağını alıp, eritin; önce sütü sonra toz şekeri ardından da kakaoyu ekleyip orta ateşte sürekli karıştırarak kaynatın. Kaynama başladığında çikolata tanelerini karışıma ekleyin ve hafifçe yayın. Ocağın altını kapatarak çikolatalar kendiliğinden eriyene kadar bekleyin. Üzeri hafifçe kabuk tutmaya başladığında bir süre karıştırıp 5-6 dakika ılımaya bırakın. Son bir kez karıştırarak karışımı kabınızda biriktirdiğiniz kırılmış bisküvilerin üzerine gezdirin. Karışımı bir kaşık yardımıyla karıştırmaya başlayın, birbirine iyice geçirip homojen bir kıvam almasını sağlayın. Kek kalıbınızın tabanına streç filmi yayıp, karışımın yarısı kadarını kalıba alarak yayın ve düzleştirin. Kalan karışımı da aynı şekilde kalıba aktarın; elinizle bastırıp iyice yerleşmesini sağladıktan sonra üzerini streç filmle kapatıp, katlayın ve uçlarını kilitleyin. Kalıbı derin dondurucuya alın ve yaklaşık 3-4 saat bekletin. Soğutup dondurduğunuz pastayı tüketmeden 10-15 dakika önce dondurucudan alın ve streç filmi videoda gösterildiği şekilde çıkarın. Bıçak yardımıyla dilimleyip servis edilmeye hazır muhteşem lezzetteki ‘’Pratik Mozaik Pastanız’’ afiyetle yenmeye hazır.

Ayrıca, bu tatlıyı sevdiklerinizle paylaşarak lezzetini daha da arttırabilirsiniz 🙂

Ne de olsa ’Sofra Paylaşmaktır’’ 

Afiyet Olsun.

MUTFAKTAN NOTLAR:

-Klasik ve lezzetli bir Mozaik Pasta için petit beurre bisküvi en uygunudur ancak siz kendi arzunuza göre farklı tipte bisküviler de kullanabilirsiniz.

-Tarifimizde pasta için en uygun olduğunu düşündüğümüz sütlü çikolatayı tercih ettik. Dilerseniz bitter çikolata da kullanabilirsiniz.

-Pastanın tamamını bir kerede tüketmeyecekseniz dondurucudan çıkarttıktan sonra streç filmin tamamını çıkarmayın. Tüketeceğiniz kısmını soyup dilimledikten sonra kalanını sonra tüketilmek üzere dondurucuya geri alın.

-Tüketilmeden 10-15 dakika önce dondurucudan çıkartmak ideal ancak daha sert veya daha yumuşak tüketim arzu ediyorsanız zamanı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram ve Google + ‘dan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/mutfaktan.net/

https://www.instagram.com/mutfaktannet/

https://www.twitter.com/mutfaktannet/

https://plus.google.com/u/0/118190464…

Daha çok tarif için You Tube Kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Beğeni ve yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

Afiyet Olsun.

http://www.mutfaktan.net

‘’Sofra; paylaşmaktır’’

 

Lütfen paylaşın ve bizi takip edin
error